Jak urządzić małe biuro?

Niezależnie od tego czy mowa o małej przestrzeni biurowej firmy czy o firmie prowadzonej z domowego zacisza, umiejętna aranżacja wnętrza to już połowa sukcesu. Odpowiednie dobranie i ustawienie mebli, wybór i montaż oświetlenia czy dobór kolorystyki pomieszczenia, to elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas aranżacji biurowej przestrzeni. 

Jak mówi polskie przysłowie “jak Cię widzą, tak Cię piszą”, dlatego pierwsze wrażenie w kontakcie z drugim człowiekiem jest niezwykle ważne. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pierwsze wrażenie jest również ważne w przypadku firm, szczególnie tych startujących, kiedy budowana jest marka i prestiż. Z tego powodu wygląd biura, jego aranżacja i kolorystyka mogą odgrywać kluczową rolę w kontakcie z potencjalnym klientem. Jak zatem urządzić małe biuro, by działało na naszą korzyść? 

Zacznij od ważnych pytań 

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić małe biuro warto postawić sobie podstawowe pytania. Dzięki temu Twoje działania związane z aranżacją i urządzaniem przestrzeni biurowej będą bardziej zorganizowane i jeszcze bardziej efektywne. Jakie pytania warto sobie postawić? 

Przede wszystkim określ, jaki cel ma spełniać biuro? Czy potrzebujesz poczekalni dla klientów? Jaki rodzaj działalności będziesz prowadził? Jaką masz grupę docelową swoich klientów? I na koniec warto ustalić, jakie masz potrzeby i upodobania? 

Jak urządzić małe biuro? – dobór mebli

Kiedy mamy pewność co do tego, jaki rodzaj działalności prowadzimy, do jakich klientów kierujemy swoją ofertę, możemy przystąpić do doboru odpowiednich mebli. W zależności od tego, czy i gdzie będziemy przyjmować potencjalnych klientów w naszym biurze nie powinno zabraknąć biurka (w przypadku małej powierzchni doskonale sprawdzi się biurko narożne). Jeśli jednak zależy nam na wygodzie klientów i przytulnym charakterze biura warto zdecydować się również na wygodną sofę w jasnych kolorach. Jej doskonałym dopełnieniem będzie z pewnością stolik kawowy. 

Meble do małego biura – krzesło i regały 

Poza biurkiem, sofą i stolikiem kawowym w biurze powinniśmy postawić na wygodne i wyprofilowane krzesło, które zapewni nam podczas ośmiu godzin pracy komfort i wygodę. Warto również zdecydować się na szafę i regały, które posłużą do przechowywania dokumentów i biurowych segregatorów. W przypadku małych przestrzeni idealnym rozwiązaniem będą wiszące witryny i szafki. 

Jak urządzić małe biuro? – optyczne powiększenie przestrzeni

Nawet jeśli Twoje biuro jest małe i wydaje Ci się przytłaczające są triki, dzięki którym możesz optycznie powiększyć przestrzeń. Jak można osiągnąć taki efekt? W bardzo prosty sposób. Przede wszystkim postaw na jednolite i jasne kolory ścian i mebli. Zamiast masywnych i topornych mebli wybierz raczej nie nieduże, lekkie i zgrabne. 0I na koniec zaopatrz się w lustra i właściwe oświetlenie, bo nic tak nie powiększa optycznie małych  przestrzeni jak odpowiednie oświetlenie, w tym oświetlenie biurka. W tym przypadku zdecyduj się na żarówki led lub świetlówki o chłodnej barwie, ponieważ nie tylko dobrze oświetlają przestrzeń biurową, ale mają dobroczynny wpływ na koncentrację i efektywność. 

Jak urządzić małe biuro – podsumowanie 

Aranżacja i urządzenie przestrzeni biurowej, zwłaszcza tej małej, wymaga od nas dobrego rozplanowania i wybrania odpowiednich mebli i dodatków, które nie tylko dopełnią przestrzeń, ale przede wszystkim powiększą ją optycznie. 

Sprawdź również: Jak powinny być ustawione meble w biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry